Užijte si týden kávy v J&T BANKA Café TRINITI

První říjen je mezinárodním dnem kávy a Brno – jakožto kavárenské město – plánuje řádné oslavy. K nim se pochopitelně připojí i naše kavárna Triniti, ve které se můžete těšit na spoustu zajímavých akcí a překvapení.

První říjnový týden čeká Brno už třetí ročník Týdne kávy. Tento festival, který je v České republice zatím ojedinělý, oslavuje Mezinárodní den kávy připadající na 1. října. Akce vznikla v návaznosti na brněnskou kavárenskou tradici a také na současný boom kaváren v Brně na popud Kateřiny Eichlerové z občanského sdružení Kulturárium a její kamarádky Lucie Karafiátové. „Chtěli jsme společně oslavit narozeniny a Lucka zjistila, že 1. říjen je Mezinárodní den kávy. Začali jsme pátrat, jaké oslavy se konají v různých brněnských kavárnách, a zjistili jsme, že nabídka není vesměs žádná. Tak jsme si vymyslely Týden kávy Brno,“ vzpomíná Kateřina Eichlerová.  Program kávového festivalu je věnován celému příběhu kávy od jejího pěstování přes pražení až po způsoby přípravy a následnou konzumaci. Druhá část programu se pak odehrává přímo v kavárnách. Od 1. do 7. října můžete v Brně navštívit kavárny, v nichž bude rozmanitý kulturní program. A protože do oslav se zapojila i naše kavárna Triniti, kávový týden se spoustou zajímavých akcí na vás čeká i tam.

Kromě ochutnávání nejrůznějších kávových specialit se můžete hned 1. října od 17.00 hodin v Triniti přijít podívat na dovednosti předního brněnského baristy Romana Pospíchala, který vám vlastnoručně ozdobí kávu na motivy vašeho přání. Jestli už jste někdy slyšeli o cibetkové kávě kopi Luwak a zajímá vás, jak vůbec někoho napadlo pít kávu, kterou sesbírali v cibetčím trusu a proč právě tato se pyšní titulem nejdražší káva světa, nenechte si 3. října od 17.00 hodin ujít program s názvem Káva kolem světa. Cestovatel Jakub Fiala ví o cibetkové kávě vše včetně toho, jak rozeznáte pravou cibetkovou kávu od pouhé napodobeniny. Milovníci čokolády by si pak rozhodně měli napsat do diáře datum 7. října od 17.00 hodin, kdy se koná akce s názvem „Coffee loves chocolatte“. O netradičních čokoládových pralinkách se bude nejen mluvit, ale můžete je i ochutnat. A výbornou kávu k tomu, pochopitelně. 

V nabídce bude celý týden kromě tradičních káv například už zmiňovaná cibetková káva Kopi Luwak nebo míchané kávové drinky, alkoholické i nealkoholické. Z alkoholických můžete vyzkoušet například Paradise Café, což je mix espressa, Bacardi 8 Anos a třtinového cukru nebo Café French, což je espresso, Amaretto, Baileys a triple sec. Z nealkoholických koktejlů vám v Triniti nabídneme drink s názvem Autumn coffee obsahující espresso, kaštanový sirup, šlehačku a kaštanové hobliny nebo nápoj Moccha, v němž si pochutnáte na espressu, horké čokoládě a mléku.

J&T BANKA Café