Aktuálně vystavovaná díla

Výstava soch MgA. Barbory Chládkové

Aktuálně v kavárně Triniti můžete vidět díla sochařky Barbory Chládkové.  Její sochy jsou figurální a skrz ně v hmotě, hlíně nebo kameni, zkoumá a poznává lidské postoje, vztahy, konflikty, situace a příběhy, a vlastně své i cizí nitro.

"Každá socha o mně vypráví, je to kus mého příběhu, a tak postupně ta sousoší tvoří deník mého života. Tvorba mě učí trpělivosti a vytrvalosti a pomáhá mi zahlédnout místa v mém vnitřním světě, kam se dostávám jen těžko. Zhmotňuju tak své myšlenky a proces, které se ve mně odehrávají a kterým často pořádně nerozumím, a sochařina mi tak pomáhá uvidět souvislosti, které mi unikají.", říká sochařka.

 

Sochy jsou v kavárně k vidění až do konce června 2016, kde si je mohou prohlédnout nejen klienti a přátelé J&T Banky, ale také široká veřejnost. 

 

Sochy Barbory Chládkové

Proběhlé výstavy:

Dopřejte degustaci toho nejlepšího nejen vašim chuťovým pohárkům.

Patříte-li k milovníkům umění a rádi se pokocháte pohledem na zajímavá a neotřelá díla, jste na správném místě. Kromě obrazů akademické malířky Markéty Jelenové, které zdobí stěny kavárny, se aktuálně můžete podívat na výstavu soch z dílny akademického sochaře prof. Michala Gabriela.

Výstava soch Michala Blažka

Kavárna J&T BANKA Café Triniti vystavuje od 9. dubna díla známého českého sochaře Michala Blažka.

Michal Blažek restauroval sochy na Národním divadle, Suchardovy sochy na Kotěrově muzeu v Hradci Králové i sádrové sochy a architektonické modely poškozené povodněmi pro Národní technické muzeum. V letech 2006 a 2011 vedl restaurátorské kurzy v jedné z nejvýznamnějších kambodžských památek – v chrámovém komplexu Angor. Kambodžská zkušenost ovlivnila i jeho tvorbu, jejíž část máte právě možnost vidět nyní v Brně.

Výstava fotografií Vladimíra Židlického

Vladimír Židlický se narodil v roce 1945 v Hodoníně, mezi lety 1971 – 1975 vystudoval fotografii na pražské FAMU. Dnes žije a pracuje v Brně jako fotograf na volné noze.

Osobitý umělecký styl Vladimíra Židlického spočívá v detailním zvládnutí kombinace jednotlivých technik: počínaje vznikem klasické fotografie až po technickou úpravu fotografií digitálních.

Fotografie Vladimíra Židlického mají dnes trvalé místo v prestižních soukromých i veřejných sbírkách, například v Paříži, Antverpách, Kolíně nad Rýnem, Antverpách, New Yorku nebo San Franciscu. Od roku 1980 vystavuje samostatně, nicméně účastní se i skupinových výstav, například v Centre Pompidou, v pařížské Národní knihovně či v Evropském domě fotografie.

Nyní máte možnost prohlédnout si v J&T Banka café Brno fotografie ze série SPECIAL COMMUNION, 2009, NEGATIVE No. 2, 2008 a AMICABLE MEETING, 2008.

Michal Gabriel - Jogínky

V prostorách kavárny TRINITI bylo k vidění sousoší jogínek z dílny akademického sochaře prof. Michala Gabriela.

Postavy žen stojících na jedné noze, na hlavě a sedící, jsou vyrobeny speciální metodou z probarveného laminátu a skořápek vlašských ořechů.

Akademický sochař Michal Gabriel (*1960) založil v roce 1987 spolu s dalšími umělci své generace skupinu Tvrdohlaví, která výrazně ovlivnila české výtvarné umění poslední dekády minulého tisíciletí.

V roce 1995 získal cenu Jindřicha Chalupeckého. Od roku 1998 působí jako vedoucí ateliéru figurálního sochařství na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. V roce 2009 byl jmenován profesorem.

Tono Stano - Ruce

Umění je nadstavba lidské existence. Činí život plnější, bohatší, zajímavější, a to především pro ty, kteří chtějí a umí umění vnímat. J&T Banka se spojuje s uměním už od svého vzniku. V roce 2001 si pro spolupráci vybrala Tona Stana, který pro sadu materiálů nafotil 13 snímků, jejichž ústředním motivem jsou ruce a které si můžete v naší kavárně aktuálně prohlédnout.

Jméno Tono Stano je dnes již pojem. Jeho fotografie jsou zastoupeny v mnoha světových muzeích a galeriích, najdeme jej v četných soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

Fotografii studoval na Střední umělecko-průmyslové škole v Bratislavě (1979) a na FAMU v Praze (1986). Od té doby je na volné noze. Kromě volné fotografie se zabývá i ulitou a reklamní fotografii.

Ján Gejdoš - Torzo

Aktuálně na pobočce vystavuje jednu svoji sochu pod jménem Torzo.

 

 

Torzo, mramor, 150 x 40 x 40 cm, rok 2011

J&T BANKA Café